eTwinning 2009
Projekt eTwinning jest programem Unii Europejskiej, który ma na celu wspieranie współpracy szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Bierze w nim udział już ponad 6000 szkół z całej Europy i ciągle dołączają nowe.

Pabianickie Gimnazjum nr 3 im. Tadeusza Kościuszki współpracuje z projektem już od 10 kwietnia ubiegłego roku. Wraz z hiszpańską grupą nastolatków wymienialiśmy swoje poglądy dotyczące wielu spraw. W tym roku postanowiliśmy zmienić jednak swoich wcześniejszych towarzyszy. Szkołę partnerską Liceo scientico „E.Fermi” z Włoch znalazła opiekunka całego projektu, p. Milena Kokot. Nauczyciel angielskiego z włoskiej szkoły, pan Nicola Maiellaro wraz z p. Kokot stworzyli wspólny projekt, który ruszył pod nazwą ‘eTwinning as a tool for celebrating differences between Europeans’.
- Dzięki niemu możemy poznawać kulturę innego kraju i zawierać nowe znajomości. Mamy szansę na rozwijanie naszych umiejętności lingwistycznych. Z rówieśnikami z Włoch pisaliśmy m.in. o Halloween, Świętach Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, o swojej wizji przyszłości, a nawet wymienialiśmy się przepisami kulinarnymi na ulubione potrawy! - oceniła jedna z uczestniczek projektu.

Aktualnie pracujemy nad prezentacją multimedialną związaną z wakacjami. A oto efekt tych prac: Holiday in Poland

Gimnazjum nr 3 jest jedną ze szkół w Pabianicach, która przyłączyła się do programu eTwinning. Zważywszy na to, że staje się to coraz bardziej popularne w Polsce, w jej ślady pójdą zapewne inne szkoły, które jeszcze nie dołączyły do programu.

Efekty naszej pracy można podziwiać na stronie: etwinningprojecteu.blogspot.com/