Nauka gry na gitarze akustycznej 2014

Nauka gry na gitarze akustycznej

Do podstawowych celów edukacyjnych i wychowawczych nauki gry na gitarze zaliczamy:
• Zapoznanie z budową gitary, rodzaje gitar, sposób trzymania, strojenie.
• Nauka podstawowych wiadomości o muzyce oraz instrumencie, jakim jest gitara.
• Poznanie podstaw nauki gry na gitarze, (m.in.: niezbędne informacje o dźwiękach, rytmie, dynamice).
• Nauka gry akordowej, (co to są chwyty, wydobywanie akordów, chwyty bourre, bicie, palcowanie, gra kostką).
• Zastosowanie w/w akordów (funkcji) z wykorzystaniem umiejętności uderzania w struny; rodzaje bić.
• Sprawne i szybkie zmienianie akordów, wykorzystanie zdobytych umiejętności w praktyce (nauka gry na konkretnych utworach muzycznych).
• Rozwijanie radości z grania dla przyjemności – główny bodziec do gry.
• Akompaniowanie do piosenek o różnej tematyce.
• Wykorzystanie umiejętności podczas różnych imprez klasowych, szkolnych i poza nią, rozwijanie pewności siebie, ogłady towarzyskiej, poczucia własnej wartości, nawiązywanie właściwych relacji z rówieśnikami.
• Wytrwałe dążenie do celu, cierpliwość.
• Kształcenie poczucia rytmu, muzykalności.
• Praca koła rozwija zdolności uczniów, umożliwiając własną inwencję twórczą, pozwalając w przyszłości na wychodzenie poza środowisko lokalne

Andrzej Skoczek 2c

Nasza grupa i Jakub Kozłowski 3h