Udokumentowanie wykorzystywania powierzonego sprzętu - listopad 2022

Edukacja wczesnoszkolna

Dnia 7 listopada 2022 r. uczniowie z klasy Ia w ramach edukacji informatycznej zapoznali się z aplikacją GO i z możliwościami robotów Dach i Dot. Jednocześnie zostali wprowadzeni w świat robotyki i programowania. Zobaczyli, jak roboty mogą reagować na nas i przedmioty z otoczenia oraz dowiedzieli się czego roboty nie potrafią. Na koniec zajęć uczniowie odpowiedzieli na pytania „Czym są zaprezentowane urządzenia?”, „Co uczniowie wiedzą o robotach?”, „Na co mogą reagować nasze roboty?” To była pasjonująca zabawa i nauka. Pełna wrażeń́ i niespodzianek. Wzbudzała pozytywne emocje. Żywiołowa reakcja dzieci na roboty doskonale odzwierciedlała ich nastroje. Już nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.

Edukacja wczesnoszkolna

Na zajęciach w klasie 2e wykorzystywane było nagłośnienie.

Edukacja wczesnoszkolna
 Uczniowie klasy Ib podczas lekcji zapoznawali się z zasadami pierwszej pomocy w przypadku wypadku w szkole oraz studiowali zawartość klasowej apteczki. Przypomnieli sobie również zasady zachowania podczas zagrożenia pożarowego oraz innych sytuacji alarmowych w szkole, zapoznali się z wyglądem i zastosowaniem gaśnicy, obejrzeli też film edukacyjny oraz prezentację dotyczącą znaków ewakuacyjnych znajdujących się na terenie szkoły.
Edukacja wczesnoszkolna
Dzieci z klasy IIIc podczas zajęć technicznych wykorzystują klocki Lego. Uczniowie czytają instrukcję rysunkową  i wykonują konstrukcje na podstawie wzorów. Taka lekcja to nie tylko twórcza zabawa, ale również  pobudzająca ich wyobraźnię nauka budowania i tworzenia.
uczniowie

Dzieci z klasy 1d podczas zajęć technicznych wykorzystują klocki Lego. Uczniowie  czytają instrukcję rysunkową i wykonują konstrukcje na podstawie wzorów. Taka lekcja to nie tylko twórcza zabawa, ale również  pobudzająca ich wyobraźnię nauka budowania i tworzenia.

uczniowie

Uczniowie klasy 3A bardzo chętnie biorą udział w zajęciach technicznych z wykorzystaniem klocków Lego Education. Ostatnio konstruowali  grę w hokeja. Najpierw zapoznali się z instrukcją, a następnie przystąpili do konstruowania. Na koniec mieli okazję rozegrać krótki mecz w parach. Zajęcia z wykorzystaniem klocków rozwijają kreatywność i wyobraźnię przestrzenną, uczą korzystania z instrukcji oraz współpracy w grupie.

uczniowie
Dzieci z klasy 3d podczas zajęć technicznych wykorzystują klocki Lego.
uczniowie
Dzieci z klasy 3d podczas zajęć technicznych wykorzystują klocki Lego.
Klasa 3b z niezwykłym entuzjazmem korzysta z systemu nauczania LEGO. Pozwala ćwiczyć umiejętność rozwiązywania problemów i opowiadania historii podczas zabawy, która uczy wytrwałości i samodzielnego myślenia.
Edukacja wczesnoszkolna

Lekcja techniki w klasie 2d (zasady savoir vivre; umiejętność nakrywania do stołu i posługiwania się sztućcami) z wykorzystaniem pomocy zakupionych z projektu "Laboratoria przyszłości""

uczniowie
Uczniowie klasy 3A przygotowali szaszłyki z ulubionych owoców. Po umyciu i obraniu owoców, kroili je na mniejsze cząstki i nadziewali na patyki do szaszłyków. Dzieci przygotowały bardzo smaczne, kolorowe i zdrowe pyszności. Podczas zajęć wykorzystano deski, noże, łyżki i talerze z zestawu sprzętu AGD.
uczniowie
Uczniowie klasy 1C przygotowali sałatki z ulubionych owoców. Dzieci przygotowały bardzo smaczne, kolorowe i zdrowe pyszności. Podczas zajęć wykorzystano deski, noże, łyżki i talerze z zestawu sprzętu AGD.
Edukacja wczesnoszkolna

Uczniowie klasy 2C uczą się udzielać pierwszej pomocy korzystając z apteczki.

uczniowie
Uczniowie klasy 3A poznali zasoby apteczki szkolnej. Przypomnieliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy. W ramach ćwiczeń wykorzystaliśmy bandaże, plastry oraz chustę trójkątną. Przypomnieliśmy również numery alarmowe.

Technika

Uczniowie samodzielnie wykorzystują sprzęt AGD. Nakrywają do stołu korzystając z zastawy stołowej, przygotowują kanapki, tosty, grzanki. Na koniec zajęć sprzątają po wykonaniu zadań wykorzystując zlew z kranem.

uczniowie
Uczniowie poznają narzędzia pomiarowe.
uczniowie
Uczniowie korzystają z pistoletu do kleju.
Zajęcia z Doradztwa Zawodowego
Uczniowie pracują posługując się narzędziami do obróbki skrawaniem oraz elektronarzędziami.
uczniowie
Uczniowie poznają budowę samochodu korzystając z modeli.
uczniowie

Na zajęciach pozalekcyjnych w klasie 2a wykorzystywane było nagłośnienie.