Udokumentowanie wykorzystywania powierzonego sprzętu - listopad 2023

Klasy 1-3
Korzystając z darów jesieni, klasa 2 A  wykonała przepyszne kanapki, a przy okazji poznała rodzaje zbóż i produkty z nich pochodzące. Zajęcia miałymiejsce w Laboratorium przyszłości.
 kanapki

Klasy 2b oraz 2c, w ramach zajęć technicznych, korzystając z zasobów Laboratorium Przyszłości, zgłębia tajniki edukacyjnych zestawów klocków Lego,  doskonaląc umiejętność współpracy i współdziałania, odczytywania schematów w instrukcjach oraz planowania swojej pracy krok po kroku. Uczniowie bardzo lubią taką formę zajęć i chętnie biorą w nich udział.

lego
Dzięki wykorzystaniu robotów edukacyjnych podczas zajęć można było zaprezentwać uczniom klasy 3c podstawy programowania.
roboty
roboity
roboty
Dzieci z klasy Id podczas zajęć technicznych wykorzystują klocki Lego. Uczniowie według instrukcji rysunkowej wykonują konstrukcje na podstawie wzorów. Taka lekcja to nie tylko twórcza zabawa, ale również pobudzająca ich wyobraźnię nauka budowania i tworzenia.
lego
Technika
Zakuypiony sprzęt pozwolił uczniom klas 4-8 na opanowanie podstawowych umiejętności z zakresu obsługi sprzętu AGD co zaowocowało  samodzielnie sporządzonymi goframi oraz tostami.
sprzęt AGD

Uczniowie mieli również szansę rozwijania umiejętności korzystania z podstawowych narzędzi, czytania instrukcji i postępowania zgodnie z nimi.

klocki
Uczniowie zapoznali się z zasadami działania drukarki 3d.
drukarka 3d