Udokumentowanie wykorzystywania powierzonego sprzętu - Luty 2024

Edukacja wczesnoszkolna

"Klocki Lego doskonale wspierają rozwój umiejętności manualnych u dzieci, rozwijają ich kreatywność i wyobraźnię. Pozytywnie wpływają na rozwijanie i doskonalenie umiejętności społecznych, a także cierpliwości i wytrwałości. Dzięki zabawie edukacyjnej i pracy metodą STEAM, która stawia na interdyscyplinarność mamy możliwość przygotowania uczniów do efektywnego radzenia sobie w dynamicznym środowisku, które wymaga różnorodnych umiejętności."

Laboratoria

Klasa II b wzięła udział w lutowych zajęciach z wykorzystaniem szkolnych zasobów Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie doskonalili sprawność ręki i rozwijali motorykę małą poprzez wykonywania ciasta na masę solną oraz lepienie z niej figurek. Korzystaliśmy z naczyń i sztućców, dzięki którym praca okazałą się łatwiejsza i sprawniejsza. Uczniowie zgodnie i z zaangażowaniem pracowali w grupach, dzieląc się obowiązkami. Samodzielnie ustalili kolejność wykonywanych działań, by dojść do celu. Lubimy zajęcia w naszym Laboratorium.

zajęcia.

Technika

Uczniowie klas starszych uczyli się podstaw programowania przy użyciu robotów interaktywnych.
zajęcia.