Udokumentowanie wykorzystywania powierzonego sprzętu - luty 2023

Edukacja wczesnoszkolna

Kreatywność, zabawa, współpraca i logiczne myślenie towarzyszyły klasie 3b podczas edukacji technicznej. Rozwiązania edukacyjne Lego Education wzmacniają pewność siebie uczniów oraz rozwijają umiejętności przydatne w późniejszych etapach edukacji. To kompletny system dydaktyczny opracowany w myśl reguły ,,nauka poprzez zabawę".

uczniowie
Edukacja wczesnoszkolna

W lutym uczniowie klasy 3c uczyli się nakrywać do stołu i przypomnieli sobie zasady kulturalnego zachowania się podczas spożywania posiłków. Dzieci dowiedziały się, co to jest „savoir vivre” i skąd się wziął taki zwrot. Kolejnym etapem zajęć było nakrywanie do stołu z wykorzystaniem prawdziwej zastawy. Już od początku tego zadania dzieci szybko podzieliły się obowiązkami. Uczniowie kolejno w małych grupach nakrywali stolik obrusem oraz układali talerze i sztućce.

na lekcji
Edukacja wczesnoszkolna
Uczniowie klasy Ia obchodzili Dzień Naleśnika. Podczas zajęć wykorzystali mikser, płytę elektryczną, patelnię, talerze, noże i łyżki.
na lekcji

Edukacja wczesnoszkolna

W dniu 9.02 klasa 1b wzięła udział udział we wspólnym celebrowaniu Miedzynarodowego Dnia Pizzy, realizując równocześnie ogólnopolski projekt edukacyjnych "Europa i ja". Uczniowie samodzielnie wykonali narodową potrawę Włoch, czyli pizzę, korzystając z zasobów pracowni technicznej oraz Laboratoriów Przyszłości. Wspólnie odmierzali składniki i wyrabiali ciasto, dekorowali swoje pizze, by potem zasiąść do grupowego posiłku. Zajęcia miały na celu naukę samodzielności i współpracy podczas zmagań kulinarnych oraz kształtowanie umiejętności prawidłowego nakrywania do stołu, korzystania ze sztućców i właściwego zachowania sie przy stole. Było energicznie jak we włoskiej restauracji i bardzo smacznie.

klasa 1b
Uczniowie kleją makietę
na technice
Uczniowie uczą się przyszywać guziki
na technice
Uczniowie uczą się bezpiecznie posługiwać mikserem i kuchenką indukcyjną
Uczniowie zapoznają się z aplikacją GO i z możliwościami robotów Dach i Dot
na technice
Na szkolnej dyskotece wykorzystywane było: nagłośnienie, konsola - mikser dźwięku.
na dyskotece
Uczniowie samodzielnie wykorzystują sprzęt AGD. Nakrywają do stołu korzystając z zastawy stołowej, przygotowują kanapki, tosty, grzanki. Na koniec zajęć sprzątają po wykonaniu zadań wykorzystując zlew z kranem.
na technice
Uczniowie uczą sie tkactwa przy użyciu krosna

Zajęcia z Doradztwa Zawodowego

Budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria) wykorzystując klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami.

na doradztwie
Zestaw narzędzi dla ucznia w praktyce
na doradztwie