Udokumentowanie wykorzystywania powierzonego sprzętu - marzec 2023

Informatyka

Lekcje informatyki w klasach ósmych. Elementy robotyki z wykorzystaniem mikrokontrolera Arduino. na lekcji uczniowie pisali program sterujący sygnalizatorami ulicznymi. Model skrzyżowania z sygnalizacją został stworzony przy pomocy drukarki 3D.

na lekcji informatyki
Edukacja wczesnoszkolna

Pierwszoklasiści podjęli się wyzwania pod hasłem „Robimy, pyszne, zdrowe kanapki”. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Zajęcia mogły odbyć się dzięki dobrze wyposażonej pracowni technicznej.

Edukacja wczesnoszkolna
W marcu uczniowie klasy 3a przygotowywali tosty. Każdy przyniósł ulubione składniki. Po upieczeniu nastąpiła degustacja. Tosty wykonane przez dzieci były bardzo smaczne. Podczas zajęć wykorzystano: deski do krojenia, noże, talerze i tostery.
na lekcji

Edukacja wczesnoszkolna

W marcu uczniowie klasy 3a poznawali „savoir vivre” przy stole. Uczyli się przygotowywać stół do posiłku, rozkładali talerze, sztućce i kubki. Na koniec przypomnieliśmy zasady kulturalnego zachowania przy stole.

na lekcji
Edukacja wczesnoszkolna
W marcu uczniowie klasy 2e przygotowywali tosty. Każdy przyniósł ulubione składniki. Po upieczeniu nastąpiła degustacja. Podczas zajęć wykorzystano: deski do krojenia, noże, talerze i tostery.
toster
Edukacja wczesnoszkolna

Uczniowie uczą się wyrabiać ciasto.

Edukacja wczesnoszkolna

Kreatywność, zabawa, współpraca i logiczne myślenie towarzyszyły klasie 2a podczas edukacji technicznej. Rozwiązania edukacyjne Lego Education wzmacniają pewność siebie uczniów oraz rozwijają umiejętności przydatne w późniejszych etapach edukacji.
na technice
Dzieci z klasy 2e podczas zajęć technicznych wykorzystują klocki Lego. Uczniowie  czytają instrukcję rysunkową i wykonują konstrukcje na podstawie wzorów. Taka lekcja to nie tylko twórcza zabawa, ale również  pobudzająca ich wyobraźnię nauka budowania i tworzenia.
Fizyka
Uczniowie budują układy elektryczne korzystając z zestawów elektronicznych Boffin
uczniowie na fizyce
Uczniowie samodzielnie wykorzystują wiertarko-wkrętarkę oraz bity.
uczniowie na technice
Uczniowie uczą się zasad bezpieczeństwa korzystając z plansz BHP
uczniowie na technice
Uczniowie zapoznali się z aplikacją GO i z możliwościami robotów Dach i Dot
na lekcji techniki
Uczniowie uczą się bezpiecznie posługiwać lutownicą
na lekcji techniki
Uczniowie uczą się posługiwać szydełkiem
na lekcji techniki
Uczniowie uczą się udzielać pierwszej pomocy korzystając z apteczki.
Uczniowie samodzielnie wykorzystują sprzęt AGD