Udokumentowanie wykorzystywania powierzonego sprzętu - pażdziernik 2022

Muzyka, Edukacja wczesnoszkolna, zajęcia pozalekcyjne

Na zajęciach wykorzystywane było nagłośnienie.

uczniowie na zajęciach
Dzieci z klasy IIa podczas zajęć muzycznych
występy
Edukacja wczesnoszkolna

Uczniowie na zajęciach robotyki.

Edukacja wczesnoszkolna

Zajęcia w nowoczesnej pracowni do Techniki dla klas 1-3 (szafy na narzędzia, stoły zajęciowe, krzesła).
Budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria) wykorzystując klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami.

Klasa 2c tym razem pracowała bez instrukcji. Zadaniem było wcielenie się w jedną z postaci z  lektury "złoty dukat" i stworzenie modelu maszyny parowej.
uczniowie podczas zajęć

Dzieci z klasy IIIc podczas zajęć technicznych wykorzystują klocki Lego. Uczniowie  czytają instrukcję rysunkową  i wykonują konstrukcje na podstawie wzorów. Taka lekcja to nie tylko twórcza zabawa, ale również  pobudzająca ich wyobraźnię nauka budowania i tworzenia.

Dzieci z klasy IIIc podczas zajęć

Dzieci z klasy IIa podczas zajęć technicznych wykorzystują klocki Lego
uczniowie

Klasa I b aktywnie bierze udział w zajęciach z zakresu edukacji technicznej z wykorzystaniem zasobów Laboratorium Przyszłości. Podczas zajęć uczniowie wykorzystywali zestawy Lego Education, kształtując umiejętności manipulacyjne oraz logicznego myślenia, uczyli się również planowania własnej pracy, jak również współpracy i współdziałania w parach i grupach kilkuosobowych. Ważną umiejętnością, jaką nabywali, było również prawidłowe odczytywanie instrukcji oraz podanych symboli, dzięki którym trzeba było skonstruować konkretne budowle. Taka forma zajęć sprawia uczniom dużo radości oraz satysfakcji, jest zarówno efektywna, jak i efektowna.

uczniowie
Edukacja wczesnoszkolna

Uczniowie samodzielnie wykorzystują sprzęt AGD. Przygotowują koktajle z owoców oraz tosty i zapiekanki.

uczniowie podczas zajęć

Klasa IIIc wspólnie przygotowała pyszną sałatkę jarzynową. Każdy przyniósł z domu ugotowane warzywa. Dzieci umyły ręce i przystąpiły do krojenia. Następnie uczniowie połączyli składniki oraz dodali przyprawy. Na koniec gotową sałatkę jedli z wielkim apetytem, urządzając w sali prawdziwą ucztę.

Edukacja wczesnoszkolna

Uczniowie klasy 2D uczą się udzielać pierwszej pomocy korzystając z apteczki.