Szkolne Koło Caritas
We wrześniu 2012r. w naszej szkole powstało Szkolne Koło Caritas (SKC). Jest to organizacja uczniowska, która włącza się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas. SKC spełnia ważną rolę w pracy wychowawczej szkoły działa na autentycznym zaangażowaniu młodzieży na rzecz potrzebujących, na wzajemnym zaufaniu, współodpowiedzialności i pracy zespołowej.
W SKC jest miejsce dla każdego, kto chce działać na rzecz bliźnich. Główny warunek to chęć poświęcenia swojego czasu, energii i zdolności.

Mam nadzieję że powstałe i rozwijające się SKC będzie kierowało się mistyką otwartego spojrzenia. Jezus Chrystus uczy nas nie mistyki ,,zamkniętych oczu" lecz mistyki ,,otwartego spojrzenia,, i wraz z tym bezwarunkowego obowiązku postrzegania warunków innych ludzi, sytuacji, w jakiej znajduje się ten człowiek – według Ewangelii– jest naszym bliźnim. Spojrzenie Jezusa, szkoła oczu Jezusa, wprowadza nas w ludzką bliskość, w solidarność, w dzielenie się czasem, dzielenie się darami a nawet dobrami materialnymi.

Spotkania SKC odbywają się
- poniedziałek w godz. 14.35-15.20 sala 308
- czwartek w godz. 8.00-8.45 sala 308

Oto członkowie naszego SKC:
Klasa I c
1. Justyna Karczmarz
2. Marta Śmiech
3. Aleksandra Parafiniuk
4. Karolina Skrobiszewska
5. Jakub Karczmarz
6. Krystian Paszkiewicz
7. Patryk Nowiński
8. Hubert Szanda
9. Maksymilian Kowalski

Klasa II g
10. Natalia Grala
11. Alesandra Kurzawa
12. Agata Szkudlarek
13. Anna Socha
14. Natalia Żuk
15. Natalia Maciejewska

Opiekun SKC – p. Agnieszka Krzysztofik

Akcje w których wzięliśmy udział:
1.Tydzień Miłosierdzia – Torba Miłosierdzia
2. Drzewko Serc
3. Udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w MDK w Pabianicach – wspólne z p. W. Sobieraj przygotowanie piosenki podsumowującą pracę Caritas i wolontariatu działającego prężnie w naszej szkole pod opieką p. J. Zbierkowskiej i p. M. Pintery. Występ naszych uczniów podobał się i został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność zgromadzoną na widowni w MDK.
4. Ogólnopolska Akcja Zbiórki Żywności pod hasłem :Tak Pomagam
5. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - W dniu konsultacji 06.12.2012 dziewczynki Agata Szkudlarek i Ola Kurzawa sprzedawały wigilijne świece. Ich wielki zaangażowanie i pomysłowość sprawiła, że rozprowadziły prawie wszystkie świece.

Dziękuję